GÜVENİLİR

İSTİKRARLI

ULAŞILABİLİR

MÜŞTERİ ODAKLI

BİLGİLİ

ETİK

İLKELİ

GÜLER YÜZLÜ

TAKİPÇİ

HAKKIMIZDA

1995 yılından bu yana hizmet veren acentemiz, Türkiye’nin en güçlü sigorta şirketlerinden MAPFRE SİGORTA A.Ş. ile çözüm ortaklığı yaparak, ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi, teknolojik alt yapısı ile nitelikli ve etik değerlerinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Süreklilik gösteren istikrarlı yönetimi, Life Sigorta’nın güçlü yönlerinden biridir. Bilgi birikimi ve deneyim ile birlikte ileriyi gören politikalar üreten yönetimi, şirketin karlılık performansını yıllar içinde sürekli olarak yüksek tutmayı başarmıştır.

Life Sigorta Ev, İşyeri, Araç, Nakliyat, Sağlık, Hayat ve Seyahat Sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir.
Life Sigorta kurulduğu ilk günden günümüze kadar kurumsal yapısını korumuş ve ilkelerinden asla ödün vermemiştir. Bunun sonucu olarak gerek sigortacılık mevzuatında yapılan değişikliklerden gerekse piyasa şartlarındaki değişimlerden önemli ölçüde etkilenmeden faaliyetlerini sürdürmeyi başarmıştır.

MAPFRE SİGORTA A.Ş. 1948 yılında kurulup, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır.

2007 yılında Çukurova Holding hisselerinin %80 oranındaki bölümünün bedeli ödenerek, İspanya ve Güney Amerika’nın en büyük sigorta grubu olan Mapfre International tarafından satın alınmış ve MAPFRE şirketin hakim ortağı sıfatını kazanmıştır.

30 Ekim 2001 tarihi itibariyle, MAPFRE SİGORTA A.Ş.’nın finansal güçlülük notu A+ olarak açıklanmıştır. Bu tarih itibariyle her yıl bu derecelendirme yinelenmiş ve 2007 yılında şirketin ratingi A+’dan AA(tur)’ya yükseltilmiştir.  Türkiye’de ilk kez bir sigorta şirketinin ulusal finansal güçlülük notu AA(tur) olarak değerlendirilmiştir.  MAPFRE SİGORTA A.Şson 7 yıldır bu başarısını tekrarlamaktadır.

Uluslarası kredi değerlendirme kuruluşu Fitch söz konusu değerlendirmeyi yaparken şirketin tüm mali ve teknik gücü, yönetim yapısı, risk kabul politikası ve reasürans uygulamalarını incelemiş ve bağımsız bir gözle, uluslararası kriterleri baz almıştır.